Арабська мова

Арабська мова - одна із семітських мов. Арабська мова поширена в Іраку, Сирії, Лівані, Ізраїлі, Йорданії, Кувейті, Саудівській Аравії, Об'єднаних Арабських Еміратах, Єменській Арабській Республіці, Республіці Ємен, Єгипті, Судані, Лівії, Тунісі, Алжирі, Мальті, Марокко, Мавританії, Західній Сахарі, Сомалі, Джібуті, Республіці Чад. Кількість людей, які розмовляють, - понад 165 млн. людей. Арабська - офіційна мова усіх арабських країн, Сомалійської Демократичної Республіки і Республіки Джібуті.

Арабська мова - одна із 6 офіційних і робочих мов ООН.

З давніх часів арабська мова відрізнялась діалектичною розгалуженістю; племінні діалекти відомі з 6-7 століть. Пізніше на зміну племінному членуванню приходить соціально-територіальне.Сучасні діалекти арабської мови поділяються на 5 груп: східну (месопотамську), аравійську, центрально-арабську, єгипетсько-суданську, північно-африканську (магрибську).

Класична форма літературної арабської мови почала складатись в 5-6 століттях в доісламській поезії і в 7 столітті в мові Корану. Літературна арабська мова зберігається в головних рисах в сучасній літературі і в письмовій формі комунікації в цілому.

До найдавніших письмових пам'яток арабської мови належать самудські, лих'янські і сафські написи, виконані сабейським шрифтом і т.д.

 

 

Comments